Home Αθλητισμός Λουτράκι- Πρώτος ο Καλαπόδης στο Λουτράκι run

Λουτράκι- Πρώτος ο Καλαπόδης στο Λουτράκι run

0

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η μεγάλη γιορτή του μαζικού αθλητισμού “LOUTRAKI 10K RUN 2017”.
Από νωρίς το πρωί της περασμένης Κυριακής (29 Οκτωβρίου), εκατοντάδες δρομείς συγκεντρώθηκαν στην περιοχή Καταρράκτες Λουτρακίου, με τις συμμετοχές να ξεπερνούν τις τετρακόσιες.
Η διοργάνωση περιελάμβανε αγώνα δρόμου δέκα χιλιομέτρων, τριών χιλιομέτρων και ενός χιλιομέτρου.
Οι δρομείς είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τη διαδρομή δίπλα στη θάλασσα κάτω από την επιβλητική θέα του ορεινού όγκου των Γερανείων. Νικητής του αγώνα δρόμου στα 10χλμ στους άνδρες ήταν ο Γιώργος Καλαπόδης  (που κέρδισε και τον τελευταίο Μαραθώνιο του Ναυπλίου) με χρόνο 33΄50΄΄ αθλητής του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λουτρακίου.

Στις γυναίκες η Πρισακάρου Κατερίνα με χρόνο 46’48’’ αθλήτρια των Μαραθωνοδρόμων Δρομέων Αργολίδας,

Στη διαδρομή των 3χλμ την πρώτη θέση κατέκτησε ο Κυριάκος Βούλγαρης με χρόνο 10’02΄΄, αθλητής του Α.Σ. ΣΙΣΥΦΟΣ Κόρινθος, στις γυναίκες η Παπαδημάτου Ευγενία με χρόνο 11’04΄΄ αθλήτρια του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λουτρακίου.

Μεγάλη επιτυχία γνώρισε και ο μαζικός αγώνας του ενός χιλιομέτρου με εκατοντάδες συμμετοχές και παιδικά χαμόγελα.