Τρίτη, 16 Αυγούστου, 2022
ΑθλητισμόςChoy Lee Fut Άργους - Ναυπλίου: Σάρωσαν τα μετάλλια στο 22ο Πανελλήνιο...

Choy Lee Fut Άργους – Ναυπλίου: Σάρωσαν τα μετάλλια στο 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Το σαββατοκύριακο 7 & 8 Μαΐου πραγματοποιήθηκε το 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Wushu-Kung Fu, στο κλειστό γυμναστήριο Αχαρνών «Μπάμπης Χολίδης». Οι σύλλογοι Choy Lee Fut Άργους και Ναυπλίου συμμετείχαν με 13 αθλητές, σε 32 κατηγορίες.

Ιδιαίτερα, συγχαρητήρια στον αθλητή μας Κριτσιδήμα Παναγιώτη, ο οποίος κατέκτησε τρεις πανελλήνιες πρωτιές ανάμεσα σε 14 αθλητές από 8 συλλόγους. Με αυτές τις επιδόσεις σύμφωνα με τον αθλητικό νόμο, θα πριμοδοτηθεί με 10% στις πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.

Την ομάδα συνόδευσαν οι προπονήτριες Κοκκινάκη Άννα και Λαμπάδα Μαρία

Αναλυτικά οι διακρίσεις των αθλητών :

  1. Λαμπάδας Κωνσταντίνος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά χέρια, Ανδρών, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Ανδρών, 1η θέση
  2. Κριτσιδήμας Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά Χέρια, Εφήβων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Εφήβων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα Στυλ Όπλα, Εφήβων, 1η θέση
  3. Παπαγεωργόπουλου Μαρίνα: 1η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά Γυναικών, 2η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Γυναικών, 3η θέση προσχεδιασμένη μάχη Ντουλιεν
  4. Μπεκιάρη Μαργιάννα: 3η Παραδοσιακό Μακρυά όπλα Νεανίδων, 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά νεανίδων, 3η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Νεανίδων, 3η θέση προσχεδιασμένη μάχη Ντουλιεν 15+
  5. Μακρής Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά όπλα, Παίδων , 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Παίδων, 3η θέση
  6. Τουρούτσικας Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Παμπαίδων , 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Παμπαίδων , 1η θέση
  7. Παπαθανασίου Θεόδωρος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά Χέρια, Παμπαίδων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Παμπαίδων, 3η θέση
  8. Καλαϊτζή Έλενα: 1η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Κορασίδων 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά κορασίδων,
  9. Καλαϊτζή Κατερίνα: 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά παγκορασίδων, 2η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα παγκορασίδων
  10. Μίχου Δέσποινα: 1η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά παγκορασίδων, 3η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα παγκορασίδων
  11. Σαββάκης Νίκος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά χέρια, Παίδων, 3η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά όπλα Παίδων, 3η θέση
  12. Θάνος Θοδωρής 
  13. Σπάθης Φίλιππος

Ακολουθήστε την ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ στο GOOGLE NEWS

Στη σελίδα του Facebook – Στην ομάδα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Τελευταίες ειδήσεις

Περισσοτερα